Borászként ismerjük, de hírnevét közgazdászként alapozta meg. Jásdi István most egy újabb arcát mutatta: könyve, a Táltos-hegy az emberi értékek és az útkeresés érdekes története.
Nehéz elkezdeni és túlesni az első lapokon, még túl közel vannak még a választások előtt teljes erővel sulykolt és túltolt politikai kampányok, amelyek óhatatlanul eszünkbe jutnak, amint nekikezdünk Anna-Sophie történetének. Disztópikus regény, a közeljövőben játszódik, egy olyan világban, ami afféle woke-paradicsom. Ha konzervatív szülők szeretnék riogatni kamasz gyerekeiket a liberális világ eljövendő hatásaival, akkor a párizsi helyszín erre maximálisan alkalmas.
Jásdi egyes szám első személyben ír, a főhős szerepébe helyezkedve. A történetmesélése már-már napló, hiszen lineárisan,
ugyanabból a szemszögből megyünk előre nem csak időben, hanem térben is.
Ha sikerül elvonatkoztatni a hazai politikai közélet és közbeszéd túl sokat pörgetett témáin és elfogadjuk fantáziavilágnak a jövő itt megírt társadalmi ábrázolását, szépen elkezd élni a lány története, ami a francia fővárosból indul Afrika érintésével, majd több országon át lépdelve végül Magyarországon, a Balaton-felvidéken teljesedik ki.
Természetesen van a történetben bor, szerelem, kultúra és egy olyan közeg, amelyben a negatív hatások ellenére is van esély a pozitív végkifejletre. 2017-ben a Borászok Borászának megválasztott szerző üzenete lapról lapra áll össze, majd végül zömül egyetlen záró mondattá:
„felelős már csak a saját történetemért vagyok.”
-írja Jásdi Anna-Sophie nevében.
A könyvet a Jaffa kiadó adta ki, akik természet-társadalmi sci-finek aposztrofálták a Táltos-hegyet. Persze nem űrhajók és csillagok meg idegen lények birodalma ez, hanem a már félig megélt világé itt a Földön, ahol, ha egy kis szerencsénk van, legalább a saját életünkbe marad beleszólásunk.
Kiadó: Jaffa Kiadó
Ár: 3499 Ft