Több hónap halasztás után végre összecsaphattak a séfek: a szeptember 26-27-én tartott, a világbajnokságnak tekintett Bocuse d'Or nyertese a skandináv hegemóniát megtörve a Davy Tissot vezette Franciaország nemzeti csapata lett. Magyarország a 11. helyet szerezte meg.
Minden idők legrendhagyóbb versenye zajlott az elmúlt napokban Lyonban. A szokásos január végi időpont helyett először tavasz végére, majd szeptember végére halasztották minden idők legnagyobb presztízsű szakácsversenyének döntőjét.
A Bocuse d’Or történetében először egyforma tálat kaptak a csapatok, tehát mindenkinek ugyanolyan tálon kellett bemutatni a hústémát. A tál kiegészült egy fém edénnyel, ebben egy „ragut” kellett tálalni. Ez lett a hús harmadik köreteleme, amelyet zöldségekből és magvakból készítettek a csapatok.
Az eddig megszokott halas/zöldséges tányértéma helyett a covidra reagálva elviteles menüt kellett prezentálni, három fogást, amelyek közül mindegyikben kötelező alapanyag volt a paradicsom.
A magyar csapat hústémája a következő elemekből tevődött össze: Brezírozott marhastefánia. Kétféle vegán burgonyaköret: konfitált burgonya hagymadzsemmel, savanyított kaprilevéllel és kakukkfűvel. Ropogós burgonyapuffancs burgonyapürével. Zöldség friccasse. Brokkoli és sült cékla saláta tormával és almával.
Az elviteles téma előétele ratatouille tart konfitált paradicsommal volt, paradicsom vinaigrette-tel és petrezselyem olajjal. A főétel garnélával töltött derelye volt, amely fehér paradicsom szósszal, grillezett paradicsommal és garnéla bisque-kel került a magyar csapat elviteles dobozába. Desszertként paradicsom-eper-bodza baba készült.
csoportkép: Fekete Antonio Designfood
Az eredmények:
Bocuse d’Or Social Commitment Award
Kolumbia
Legjobb commis
Svájc
Legjobb elviteles doboz
Svédország
A legjobb húsos tányértematika
Izland
3. hely
Norvégia
2. hely
Dánia
1. hely
Franciaország
A Veres István vezette magyar csapat a 11. helyet szerezte meg.