Magyar Konyha
2022. december 17.Moët & Chandon , Matild Palace , Magyar Konyha , szaloncukorteszt , marcipános szaloncukor , a legjobb marcipános szaloncukor , Auguszt 1870 , Sulyán Cukrászda , Daubner Cukrászda , Manufaktúra , Sommer Cukrászda
Az év vége az ünneplésé, a számvetésé és a díjak kiosztásáé.
Biztos sokaknak feltűnt, hogy hagyományos, fondant-alapú szaloncukor ma már szinte alig kapható, a prémiumtermékek többsége inkább bonbonszerű, tömény desszert. A választékból talán még a marcipános az, amelyet igényesebb termelők is készítenek, ezért a Magyar konyha az étcsokoládés marcipános szaloncukrokat versenyeztette meg. Hogy jól sikerüljön a szaloncukorválasztás, ismertetjük a dobogósokat. (A vetélkedésről bővebben a magyar konyha ünnepi számában olvashat.)
Az első helyezést a veresegyházi Sulyán cukrászda terméke nyerte el. A cukrászda az utóbbi években nagy hangsúlyt helyez a minőségi alapanyagokból készülő szaloncukor készítésére. A teszt idején csak ízesített marcipános szaloncukrokat árultak, ezek közül a mézes-narancsos verziót választottuk, a zsűrinek tetszett a kandírozott naranccsal kombinált marcipán.
A második helyre a budapesti, Fény utcai Auguszt Cukrászda szaloncukra került. Termékük krémes állagú klasszikus, a mandula természetes ízét kedvelőknek ajánlott.
Harmadik helyezést a hasonló pontszámokra tekintettel három terméknek is kiosztottunk. A budapesti Daubner és Sommer cukrászdák, valamint a dunaújvárosi Csokiss manufaktúra marcipánja egyaránt krémes állagú, a Daubneré erőteljesebb ízvilágú, a másik kettőben inkább letisztult mandulaíz érezhető. A pontszámokat tekintve nem sokkal maradt el tőlük a székesfehérvári Damniczki cukrászda terméke. Az ő kínálatuk gerincét a gyümölcsalapú változatok jelentik, de marcipános szaloncukruk is hasonló technikával készül: a masszát nem hidegen préselik, hanem melegítve, naranccsal megkent formába öntik, így a tiszta íz megőrzése mellett könnyű, szinte zselés állagú szaloncukor a végeredmény. További részletek lapunk ünnepi számában.
A Moët & Chandon az idei ünnepi szezonban Budapestre hozta el az "Effervescence” nemzetközi eseményét, s nyitotta meg ezzel december elején az ünnepi szezont a Magyar Állami Operaházban. A „Night at the Opera” témájú estnek a frissen felújított Magyar Állami Operaház adott otthont, a vacsorát az Operaház színpadán szolgálták fel. Az Effervescence estélyeinek közös pontja a Moët & Chandon Brut Impérial, a világ legszélesebb körben fogyasztott kedvence, több mint 150 éve a ház ikonja. Az Effervescence budapesti estélyének másik különlegessége, hogy a fehér és rosé Grand Vintage 2015-ös évjáratát a közép-európai régióban először itt, Magyarországon mutatta be a Moët & Chandon. Minden egyes Grand Vintage az egy adott évjárat egyedi, limitált házasítása, ami a rajongók számára egyszer tapasztalható élmény.
Díjeső hullott a Klotild/Matild Palotára. A déli Klotild palota nyerte el idén az Építőipari Mesterdíj Alapítvány díját, az Építőipari Nívódíjat. A hazai Horeca-szakma Klasszis TopDesign 2022 szakmai versenyében a Matild Palota 3 kategóriában is bezsebelte a fődíjat idén, övé lett az év Klasszis TopDesign fővárosi szálláshelye, az év Klasszis TopDesign vendégszobája, míg a Matild Café & Cabaret elnyerte az év Klasszis TopDesign kávézója címet. Az International Property Awards a legkiemelkedőbb teljesítményt elért vállalatokat díjazza, itt az európai vetélkedésben összesen az alábbi hat különböző díjat zsebelt be a szóban forgó szálloda.
• Best Hotel Suite Interior – Maria Klotild Royal Suite
• Best Hotel Bathroom Interior
• Best Hotel Conference Facilities Interior
• Best Hotel Restaurant Interior – Spago by Wolfgang Puck Budapest
• Best Hotel Lobby Interior
• Best Hotel Bar Interior – The Duchess
Fotók: Auguszt 1870, Moët & Chandon, Matild Palace