Tóth Nikolett, a Budapesti Operettszínház Magyar Ezüst Érdemkereszttel kitüntetett balettművésze, balettmestere átvette az Operettszínház és a Schiller Autó Család együttműködésében számára speciálisan kialakított gépjárművet a Nagymező utcai teátrum sajtótájékoztatóján, a színház főbejárata előtti téren.
Kiss-B. Atilla Kossuth-díjas operaénekes, az Operettszínház főigazgatója felidézte, hogy a Jókai utcai házomlásban megsérült balettművészt 2023 júniusában az Operettszínház barátainak támogatásával sikerült egy korszerű, elektromos kerekesszékhez juttatni. Mint ahogyan elmondta, töretlenül hisz abban, hogy Nikolett egy napon lábra fog állni, mert rengeteg erő lakozik benne, majd hangsúlyozta: a balettművész az Operettszínház közösségének fontos tagja, akinek a jövőben sem engedik el a kezét.
Apáti Bence Harangozó Gyula-díjas balettművész, koreográfus, balettigazgató felhívta a figyelmet arra, hogy a gépjármű átadásával mindenki számára könnyebb annak a célnak a teljesítése is, hogy Nikolettet balettmesterként foglalkoztatja a Budapesti Operettszínház.
Simon István Harangozó Gyula-díjas balettművész, kulturális menedzser, az Operettszínház igazgatósági tanácsadója kitartó munkájának, valamint a Schiller Autó Családnak a jóvoltából Nikolett egy kifejezetten a számára átalakított gépjárművet kapott, amivel akadálymentesen közlekedhet. Simon István kiemelte, hogy az Operettszínház és a Schiller Autó Család együttműködésének alapja az értékazonosság, a minőség és az életöröm képviselete, valamint a közösségépítés erejébe vetett hitük. Rámutatott arra, hogy Nikolett kitartása és küzdeni akarása példaértékű, továbbá köszönetet mondott a Menedzserek Országos Szövetségének és Takács Lászlónak, a Schiller Autó Család ügyvezető igazgatójának, akinek kiemelt szerepe volt abban, hogy a gépjármű elkészült és átadásra került.
Schiller Márk, a cég stratégiai és marketing igazgatója beavatta a jelenlévőket a gépjármű átalakításának részleteibe: annak érdekében, hogy Nikolett vezethesse az autót, és a kerekesszékét is magával tudja vinni, átalakították a kormányt, a gázt és az első vezetőülést, hátul pedig egy rámpát kapott a jármű. Schiller Márk hozzátette, hogy a lehető legnagyobb szabadságot és mobilitást kívánták biztosítani Nikolett számára, és kifejezte reményét, hogy a balettművész örömét leli majd abban, hogy újra a volán mögé ülhet.
Tóth Nikolett köszönetet mondott mindazoknak, akik valamilyen formában hozzájárultak ahhoz, hogy megkapja az autót, ami óriási segítséget jelent majd neki a mindennapi élete, a gyógytornákra, a munkahelyére és akár más városokba történő eljutása során.