Kitzinger Szonja
2024. március 1.Februártól az étterem signature koktélja elfogyasztásával a vendégek jótékony célt is támogatnak. Minden eladott „Healing Beauty of Dorothea” névre hallgató koktél után a bevétel 25 százalékát az Igazgyöngy Alapítvány támogatására fordítja a szálloda.
Februártól a „Healing Beauty of Dorothea” névre hallgató signature koktél minden cseppje segítséget jelent: a Pavilon Restaurant & Bar különleges italkölteményéből származó bevétel 25 százalékát ugyanis négy havonta másik alapítványnak ajánlja fel a novemberben nyílt Dorothea Hotel. A kezdeményezésben elsőként az Igazgyöngy Alapítvány vesz részt, amely 1999 óta dolgozik a gyermekszegénység felszámolásáért Kelet-Magyarországon a berettyóújfalui régióban.
Mária Dorottya férjének, József nádornak – feleségén kívül – egy másik szerelme is volt, a hobbija. Szabadidejét a botanikának áldozta, így a Healing Beauty of Dorothea-t is ez ihlette: a gyógynövényes koktél alapját olyan italok képzik, mint a Meggy Pálinka, Unicum Riserva, Red Vermouth Rooibos Brew és a Kápia szirup.
A Dorothea Hotel névadója, Mária Dorottya württembergi főhercegnő életében mindig is kiemelt szerepe volt a rászorulók segítésének és már egy másik korban felismerte, hogy azokon kell a leginkább segíteni, akik a legkevésbé tudnak magukért kiállni. Élete során támogatott már meglévő jótékonysági szervezeteket, valamint újakat is alapított gyermekek, árvák, betegek, vakok és gyengénlátók számára. A Healing Beauty of Dorothea koktél így Mária Dorottya közel 200 éves örökségét eleveníti fel.
Az Igazgyöngy Alapítvány 13 évvel ezelőtt egy olyan komplex modell fejlesztésébe kezdett, amely a társadalmi leszakadás összes problémájára egyszerre tud hatni. Céljuk, hogy a 20 évre tervezett program végén egy olyan adaptálható modell szülessen, amely alkalmas a generációs szegénységben felnövő gyerekek életének minőségi javítására. Az Igazgyöngy Alapítvány programelemei között szerepel a tanoda, művészeti iskola, kríziskezelés, közösségfejlesztés, településfejlesztés. Az alapítvány meggyőződése, hogy a gyermekszegénység csak komplex módon értelmezhető, ezért hangsúlyt fektetnek az oktatáson túl közösségfejlesztésre, munkahelyteremtésre és az intézmények közötti együttműködés támogatására is.