A csodálatos hetes szám a mesék, mondavilágok és vallási jelképek szereplője. A hetedhét országra szóló lakodalmi menük összeállításához ad segítséget a hiánypótló album, Nábelek Zsófi cukrász 77 receptjével, történeti kitekintéssel és tájjellegű hagyományok, érdekességek sorolásával.
Kiderül, hogy miért keresztelnek meg egy fiúgyermek alakú díszes kalácsot, miért nem tudta hosszú évtizedekig senki reprodukálni a dobostortát, illetve, hogy mi köze egy pozsonyi vendéglősnek Batthyány Lajos miniszterelnökké való kinevezéséhez.
A tévedésből született és világhírre szert tevő sütemények mellett helyet kapnak az ország olyan kedvencei, mint a pogácsa, a zserbó, szó lesz a lakodalmi szokásokról, az étkezések rendjéről és a vőfélyek, násznagyok szerepéről.
A kis magyar pogácsa- és kalácsszótár ugyan vidám, de nem szükséges eleme a mindennapoknak,
az almák fajtáinak és felhasználásának ismerete azonban hasznos tudást nyújthat a konyhában.
A könyvet Kaunitz Tamás süteményfotói mellett Korniss Péter, Kossuth- és Pulitzer emlékdíjas fotográfus képei illusztrálják. A fotózáshoz elkészített sütemények karitatív célt szolgáltak: több budapesti kórház és családokat segítő alapítvány kapta az édességeket.