Linzertészta elkészítése:
A vajat a cukorral elkeverjük, hozzászitáljuk a lisztet, beletesszük a vaníliát és a tojást, és addig gyúrjuk, amíg a tészta elválik az edény falától. Ha kell, adjunk hozzá még lisztet. Beletekerjük egy fóliába és egy órát hűtőben pihentetjük. Egy óra elteltével a tésztát kinyújtjuk és egy 22 cm-es tortaformát kibélelünk vele.
Mandulás töltelék elkészítése:A vajat a porcukorral habosra keverjük, egyenként hozzáadjuk a tojásokat, tovább habosítjuk, és néhány perc habosítás után hozzáadjuk a mandulalisztet. A tésztával kibélelt tortaformába töltjük.
Zöld alma elkészítése:A vizet a vaníliával, a citrom levével és héjával 10 percig forraljuk. Az almákat meghámozzuk, kicsumázzuk, felezzük, beletesszük a forrásban lévő vízbe és miután újra felforrt a víz, lefedve rövid ideig a lében pihentetjük. Az almákat kivesszük, lecsepegtetjük és a mandulás töltelékre helyezzük.
Befejezés:A tortát 180 °C-os sütőben 40-45 perc alatt készre sütjük. Tetejét baracklekvárral fényezzük, és megszórjuk mandulaforgáccsal.
Bourdaloue torta: Franciaországban nagy kultusza van az almatortának. A tarte Tatin az egyik legismertebb fordított almatorta, de híres a normandiai calvadossal készült változat, és kedvelt a Bourdaloue is, ami eredetileg körtéből készült. Tévedés ne essék, nevét nem Louis Bourdaloue francia jezsuita hitszónokról kapta, hanem a róla elnevezett párizsi utcáról, mert a Bourdaloue utca 7. szám alatti pékség cukrásza nem talált jobb nevet a mandulakrémmel töltött körtetortának. A pékség mindenesetre ma is működik, a neve természetesen Bourdaloue, s a tortát ma már almából és körtéből is készítik.
KISS TIBOR: A sors útjai kifürkészhetetlenek. Tibor édesapja bádogos volt és fiának egy tanácsot adott: olyan szakmát válasszon, ahol nem a szabadban kell dolgozni. A Temesvár melletti faluban, ahol született, rengeteg gyümölcsfa volt, és gyerekkorában sokat segített a nagymamájának befőzni, lekvárt készíteni, a lekvárból pedig tepsis sütemények, például áfonyás habos készült. Legyen cukrász! – gondolta a család, és miután – immár Magyarországon – elvégezte a cukrásziskolát, kiderült, hogy a tésztagyúrást és sütemények készítését neki találták ki. Az iskola befejezése után 12 évet töltött külföldön, német nyelvterületen, ahol az utóbbi években már neves szállodák vezető cukrászaként dolgozott. Francia és német desszerteket készített, de hatott rá utolsó munkahelyének, egy biohotelnek a filozófiája is, ahol a kertben termett friss gyümölcsökből, fűszernövényekből készültek a desszertek. Sütött ricottatortát bazsalikommal, párosított őszibarackot citromillatú kakukkfűvel, sárgabarackot babérlevéllel. Nyitott minden új technológiára, nagy hatással volt rá Alain Ducasse és Jordi Roca is. Három hónapja vezeti a Zsidai Cukrászműhelyt, ahol hagyományos és megújult desszertek egyaránt készülnek. Ezt az almatortát a Pierro étteremben kóstolhatjuk meg.